Merhabalar, en iyi aksiyon kamerası hangisi diye soranlar için en çok tercih edilen beş aksiyon kamerasını listeledik. Kullanıcı deneyimleri, yorumlar ve cihaz özellikleri incelenerek derlediğimiz bu listede sizin en iyi olarak gördüğünüz aksiyon kamerası yer almıyorsa lütfen yorumlarda belirtmeyi unutmayın. 🙂

Dji Osmo Action 4K 

En iyi aksiyon kameralarısı üreticilerinden bir tanesi köklü bir firma olan DJI. Dji Osmo Action 4K aksiyon kamerasında HDR video çekebilme özelliği 4K çözünürlükle saniyede 60 kare video kaydetme özelliği gibi yenilikçi ve kaliteli çözümler sunuyor.

Ağır çekim, kişisel çekim modları, timelapse özelliği, aksesur çeşitliliği gibi önemli ayrıntılara da dikkat eden DJI kullanıcıların oldukça beğendiği bir aksiyon kamerası üretmiş.

Gopro Hero7 Black

HyperSmooth titreşim önleme, Canlı yayın eklentileri full hd çözünürlükte 240 fps video kaydetmesi herhangi bir koruyucu kaba gerek duymadan doğrudan su altında çalışabilmesi ve GoPro’nun yıllardır verdiği güven Gopro Hero7’yi listeye eklemeye yetiyor. Aksiyon kamerası arayanların ilk baktığı marka ve modellerden bir tanesi.

Hero 7 diğer modellere göre fiyat – performans açısından daha çok tercih ediliyor.

Gopro Max

GoPro’nun en kapsamlı aksiyon kameralarından bir tanesi. 3 kamera bir arada şeklinde lanse edilen GoPro Max 360 derece çekim imkanı sunuyor. Dijital lensler ile yakın plan, geniş açı ve ultra geniş açı gibi çekim seçenekleri ile birlikte geliyor.

Panoramik fotoğraflar çekerken işinizi kolaylaştıran ve bozulma olmadan kaliteli görüntüler üretebileceğiniz yazılımlar ile gerçekten her koşulda işinize yarayabilecek bir aksiyon kamerası.

 

SJCAM SJ4000 Air 4K Wifi

Listedeki en uygun fiyatlı ikinci aksiyon kamerası SJCAM SJ4000 bu ürünün çok satması ve fazlaca kullanılmasının en önemli sebebi fiyatı. 300 lira bandında alınabilecek en iyi seçeneklerden bir tanesidir. 4K çözünürlük ile saniyede 30 kare video kaydedebiliyor.

30 metreye kadar suya dayanıklı ve 170 derece görüş açısıyla bir aksiyon kamerasından beklediğiniz her şeyi yerine getirebiliyor. Tabi listenin diğer ürünleri kadar kaliteli görüntüler yüksek bit rate değerlerleri sunamıyor fakat iyi bir alternatif.

Aee Lyfe Silver S91 4K

Aee Lyfe Silver S91 listedeki en ucuz aksiyon kamerası. Dayanıklılık, aksesuar çeşitliği konusunda sıkıntı yaşatmayan bir ürünü bununla birlikte fotoğraf ve hd 720p video üretimi konusunda tatmin eden bir cihaz. Fakat bu kamera ile 4K videolar çekmek pek mümkün değil. 4K çözünürlükte 10 FPS yani saniyede 10 kare çekim desteği sunuyor.

Sizin favori aksiyon kameranız hangisidir?