Merhaba, en iyi aynasız kamera listesine hoş geldin. Son yıllarda video paylaşım sitelerinin popülerliği ve yayıncıların artmasıyla video performansı yüksek kameralara ihtiyaç da arttı. DSLR kameraların video alanında yetersiz kalmasıyla aynasız kameralar yükselişe geçti. Hem fotoğraf tarafında hem de video tarafında iyi sonuçlar veren ve kullanıcılar tarafından fazlaca tercih edilen modelleri bir araya getirdik.

Canon EOS M50

Youtube için vlogger olarak içerik üreten kişilerin en çok tercih ettiği modellerden bir tanesi M50 oluyor. M50 bir fiyat – performans ürünü. Özellikle bu modelin Youtube için özel kitler oluşturularak satıldığını görebiliriz.

4K video yeteneği, dokunmatik ekranı, mikrofon desteği ile epey tercih edilen modellerden bir tanesi.

Sony A7R III

Sony cephesinin en güçlü makinelerinden bir tanesi A7R 3. 42 Mega Pixel Full-Frame Exmor Sensörü ile yüksek çözünürlüklü ve kaliteli fotoğraflar çekebiliyor. Ayrıca yine video tarafında 4K saniyede 30 kare video çekebiliyor.

Video çekimlerinde yüksek dinamik aralığına sahip içerikler oluşturmanız için S-Log özelliği de bulunuyor.

Olympus OMD EM1 Mark II

Olympus kullanıcılarıo en sadık tüketici topluluklarından bir tanesi. Olympus OMD EM1 Mark II ise gerçekten kaliteli bir aynasız fotoğraf makinesi. 20.4 Mega Pixel Canlı MOS Sensörü 4K saniye de 24 fps sinematik görüntüler ve UHD 4K 30 fpp video kaydı yapabiliyor.

Sony a6600 

Yine Sony tarafından üretilen ve çok tercih edilen 6000 serisinden bir makine. Tam döndürülebilen ekranı, HLG ve S-Log 3 Gamma ile Ultra HD 4K 30 fps video kaydı ile kullanıcılar için iyi bir alternatif oluyor.

Sony A7S II

Piyasada en çok bulabileceğimiz modellerden bir tanesi Sony A7S II. Tam kare full frame sensörü ve 4k video kaydı ile çıktığı dönemde fark yaratan bir performansa sahipti. Hala çok iyi işler çıkaran yetenekli bir kamera.

Sizin favori aynasız kamera modeliniz hangisidir?