Merhabalar, en iyi drone hangisi diye soranlar için özel bir liste hazırladık. Tabi ki listeye çok pahalı ve az kişi tarafından ulaşılabilir olan cihazları eklemedik. Bu liste kullanıcı deneyimleri, popülerlik ve fiyat – performans dengesi göz önünde bulundurularak hesaplanmıştır. Ayrıca listeyi hazırlarken DJI Türkiye Facebook grubundaki dostlarımızın yorumları da göz önünde bulunduruldu. Bir kez daha buradan teşekkür ediyoruz. 🙂

Sizin için en iyi drone hangisidir? Eğer favori ürününüz listede yoksa ya da bu listede olmalı dediğiniz bir cihaz varsa bizimle ve okuyucularımızla yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Dji Mavic Air 2

Listemize Dji Mavic Air 2 ile başlıyoruz. Listedeki en uygun fiyatlı drone Dji Mavic Air 2 pek çok kullanıcı tarafından seviliyor. 48 Megapixel fotoğraf çözünürlüğü, 4K çözünürlük ile saniyede 60 kare video çekebilme yeteneği, 30 dakikanın üzerinde uçuş süresi ile tam bir fiyat performans ürünü.

D-Cinelike renk profili ile post prodüksiyon sırasında daha kullanışlı ve dinamik aralığı yüksek video renklendirme işlemlerine olanak tanıyor.

Skydio 2

Ortalama 23 dakikalık uçuş süresi, Ultra HD 4K çözünürlükte 60 kare video üretimi ile en iyi alternatiflerden bir tanesi Skydio 2 oluyor. Görüntü işleme konusunda işi en iyilerden biri olan Sony’ye bırakıyor. Sony’nin IMX577 görüntü işleme sensörünü kullanan Skydio 2 kamera konusunda da iddialı.

DJI Phantom 4 Pro 

En çok satan DJI modellerinden bir tanesi DJI Phantom 4 Pro. Yaklaşık 30 dakika uçuş süresi, 4K ultra hd çözünürlükte 60 saniyede kare video performansı, kaliteli kamera sensörü, gimbal yetenekleri ve dayanıklılığı ile kendisini ispatlamış bir model.

Autel Robotics Evo II Pro 6k 

Otomatik rota takibi, 40 dakika uçuş süresi, 6K çözünürlük ve 12 yönlü engel sensörü ile harika bir alternatif olmayı başaran Autel Robotics Evo II Pro 6k diğer Evo II serisi ürünler arasında en çok tercih edileni. Fiyat olarak ortalamanın biraz üzerinde kalıyor.

Dji Mavic 2 Pro

Listenin olmazsa olmazı Dji Mavic 2 Pro en çok tercih edilen modellerden bir tanesi. 10 Bit video sıkıştırma, 30 dakika uçuş süresi, 4K çözünürlük ve Dlog-M renk profili ile sinematik görüntüler oluşturmanıza olanak sağlıyor. Ayarlanabilir diyafram açıklığı ile f2.8 den f11 e kadar kontrol imkanı veriyor. Kullanıcıların en sevdiği modeller arasında.

Ayrıca daha önce yayımladığımız En İyi 5 Aksiyon Kamerası listemizi incelemediyseniz o liste de ilginizi çekebilir.

Sizin favori drone marka ve modeliniz hangisidir?