Merhaba, en iyi 5 dslr kamera listesine hoş geldin. Günümüzde her ne kadar cep telefonlarının fotoğraf özellikleri üst seviyelere ulaşsada DSLR fotoğraf makinelerinin yeri hep ayrıdır. Sunduğu yüksek çözünürlük, baskı alacak kişiler için vazgeçilmezdir. Ayrıca geleneksel hale gelmiş klasik fotoğrafçılığın bir parçasıdır.

Bu liste yetenekleri, kullanıcı deneyimleri, fiyat-performans değerleri gibi bir çok kıstas ele alınarak hazırlanmıştır. Liste dışında kalan ve gerçekten çok iyi olan bir çok ürün olabilir. Lütfen bunları yorumlarda bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. 🙂

Nikon D750 

Nikon’un bu modeli bir çok kullanıcı tarafından tavsiye ediliyor. D810 ile neredeyse yarı yarıya fiyat farkına rağmen gerçekten iyi bir fotoğraf makinesi kullandığınızı hissediyorsunuz. 24.3 Megapixel FX CMOS Sensör ile yüksek çözünürlükte fotoğraflar oluşturabiliyorsunuz.

Ayrıca kameranın video yetenekleri de azımsanmayacak seviyede. Saniyede 60 kare Full Hd 1080p çözünürlükte video kaydı yapmanıza imkan sağlıyor.

Harici mikrofon girişinin olması kısa filmciler, Youtube içerik üreticileri gibi video odaklı kullanıcılar için avantaj sağlıyor.

Canon 5D Mark IV

Bir efsanenin en güncel kamerası. Bu işle birazcık ilgileniyorsanız veya araştırmaya başladıysanız Canon 5D Mark 2 ya da Mark 3’ü mutlaka duyacaksınız. Canon’un full frame sensörlü en dolu kameralarından bir tanesi 5D Mark 4.

Mark 4 hem video kalitesi ve sinema alanında hem de fotoğraf alanında oldukça yetenekli bir kamera. Kullanıcı deneyimleri göz önüne alındığında rakiplerinden çok daha fazla tercih edildiğini görebilirsiniz.

30.4MP Full-Frame CMOS Sensörü ile saniyede 30 kare 4K çözünürlükte video üretebilmesiyle listemizdeki en güçlü makinelerden bir tanesi.

Nikon D810 

Nikon’un en üst segment makinelerinden bir tanesi D810’dur. Piyasada oldukça fazla kullanıcı tarafından tercih edilen D810 dayanıklılık ve hız denildiğinde akla ilk gelen kameralardan.

Nikon’un genel olarak aksesuar ve lenslerinin pahalı olması sebebiyle rakiplerinin daha fazla kullanıcıya eriştiği söylenebilir fakat kalite konusunda diğer marka ve modellerle yarışabilecek üst seviye bir dslr makineden söz ediyoruz.

Video konusunda Mark 4 e rakip olamayan. Yalnızca 1080p Full Hd video kaydı yapabilen D810 36.3MP FX-Format CMOS Sensör kullanıyor.

Canon 1DX Mark II

Evet ağır toplar sahaya çıkıyor. 1Dx Mark 2 gerçekten üst seviyenin zirvesine oturan bir kamera. DCI 4K Videoları 60 kare olarak çekeblen, Canon cephesinde en güncel işlemci olan DIGIC 6+ işlemcisinde içerisinde iki adet barından bir kamera.

Bu kadar güçlü bir kameranın tabi en büyük dezavantajı fiyatı. Günümüz itibariyle ortalama 35.000 liradan başlayan body fiyatları bir çok kullanıcı için bu kamerayı bir hayal olarak görmelerini sağlıyor.

Fakat büyük firmalar ve fotoğrafçılık alanında profesyonel kişilerin hala çok fazla tercih ettiği en iyilerin arasında gösterdiği bir ürün.

Pentax K1

Evet listenin sürpriz ismi Pentax. Pentax kullanıcıları markaya o kadar sadık ki neredeyse kullanıcıların kullandığı ürünler hakkında olumsuz yorumlarını bulamıyoruz.

Pentax’ın full frame yani tam kare sensörlü bu modeli oldukça sevilmiş. Diğer firmalara alternatif olmayı başarmış bir kamera. Her ne kadar her yerde bulunmasada firma takipçileri Pentax’ın peşini bırakmıyor.

Klasik görüntüsüyle de çok şık duran Pentax k1 yüksek çözünürlük,  14-bit RAW görüntü çıktısı, odaklama noktaları sayesinde listemizde yerini alıyor.

Sizin deneyimlediğiniz ve bu kamera da gerçekten harika dediğiniz ürünler varsa lütfen yorum alanına bırakın. 🙂