Merhabalar, en iyi filmler listemize bir yenisini ekledik. En sevilen ve başarılı bulunan fotoğrafçılık konulu yabancı sinema filmlerini listeledik. Sizin aralarında en iyi bulduğunuz veya listede yer almayan fakat çok beğendiğiniz fotoğrafçılık temalı filmler varsa lütfen yorumlar kısmından bizimle ve takipçilerimizle paylaşın. 🙂

Uzatmadan listeye geçelim.

Everlasting Moments

Everlasting Moments dilimize Ölümsüz Anlar olarak çevrilmiştir. 1900’lü yılların başında geçen filmde halkın yoksulluk ve savaşla mücadele ettiği bir dönemde alkolik kocasının baskılarından ve davranışlarından çok sıkılan Maria piyangodan bir fotoğraf makinesi kazanır.

İşte hikaye bu fotoğraf makinesi ile başlar. Maria için tutunacak bir dal haline gelen fotoğrafçılık ona dünyadaki anlamını bulmasında yardımcı olur.

Closer

Julia Roberts, Natalie Portman gibi ünlü oyuncuların baş rollerini paylaştığı bir film. Yazı ve editörlük işi yapan Dan iyi bir yazar olmayı hayal eder.

Fakat çalıştığı şirkette yalnızca ölüm ilanları yazarak para kazanmaktadır. Genç gazeteci Dan bir gün bir tesadüf sonucu Alice ile tanışır. Dan, onu hayaline taşıyacak olan ilham perisine kavuştuğunu düşünür. Alice’in hayatından ilham alarak yazdığı kitap basılmaya hazırlanırken, kapak fotoğrafı için gittiği fotoğrafçı Anna’ya aşık olması işleri biraz karıştırır.

City of God

Ülkemizde de en çok sevilen ve izlenen filmlerden bir tanesi henüz izlemediyseniz kesinlikle tavsiye ediyoruz. Hem kahramanlarımızdan bir tanesinin fotoğrafçı olma arzusu hem de Rio De Janerio’nun suçla dolu dünyasında iki arkadaşın hikayesi sizi etkileyecektir.

One Hour Photo

Etkileyici bir hikayeye hazır olun. Seymour fotoğraf çekerek hayatını kazanmaktadır. Bir alışveriş merkezinde yer alan fotoğrafçıda çalışan Seymour tanımadığı insanların fotoğraflarını çekerken çok keyif almaktadır. Onların hikayelerini hayal eder ve bu durumu hayatının merkezine koyar.

Fotoğrafçıya sürekli gelen müşterilerden biri olan Yorkin ailesinin fertleri ile bir bağ kurar. Onların zengin ve gösterişli hayatlarına özenen Seymour bir süre sonra kendisini Yorkin ailesinin bir ferdi olarak görmeye başlar.

Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus

1971 yılında intihar eden fotoğrafçı Diane Arbus’un hayat hikayesini anlatan filmde Nicole Kidman, Robert Downey Jr., Harris Yulin gibi deneyimli oyuncular yer alıyor. Güzel, etkileyici bir drama arıyorsanız şans verebileceğiniz bir film.

Sizin fotoğrafçılık temalı favori filminiz hangisidir?