Merhabalar, en iyi grafik tablet öneri listemize hoş geldin. Bu listede çoğunlukla popüler olan fiyatı herkes tarafından ulaşılabilir seviyelerde olan tabletlere bakacağız. Eğer ilk grafik tablet deneyiminiz olacaksa ve araştırma yapıyorsanız bu listedeki tabletlere dikkat edin. 🙂

Huion 420 Grafik Tablet

2048 seviyeli baskı hassasiyeti, 4000 LPI çözünürlüğü kullanışlı kalemi ve yedek uçlarıyla birlikte en uygun fiyatlı çözümlerden bir tanesi Huion 420 Grafik Tablet. Tabletin çizim yapılan yüzeyi hafif dokulu bir yüzey olduğu için hem kalemi üzerinde kaydırmak daha kontrollü oluyor hem de kağıda çizim yapıyormuşsunuz hissiyatı veriyor. Photoshop ile fotoğraf işlerken ya da diğer programlarla çizim ağırlıklı çalışırken iyi bir başlangıç olabilir ve sizi uzun süre götürebilir.

One By Wacom Small

Grafik tablet sektöründe en çok konuşulan ve kullanılan cihazları Wacom üretiyor desek yalan olmaz. Taşınabilirlik konusunda One By Wacom Small oldukça kullanışlı bir tablet. Doğal bir tutuş hissiyatı sağlayan kalemi ve 6 x 3,7 inçlik aktif alanı ile yeni başlayanlar için iyi bir alternatif olabilir.

Xp-Pen Star03 V2 

8142 seviyeli basınç yeteneği, 5080 LPI çözünürlük desteği ile listedeki diğer tabletlerden farklılaşan Xp-Pen Star03 V2 ‘de 8 adet özelleştirilebilir tuş bulunuyor. Bu da kısayollar ile çalışmayı sevenler için avantaj sağlıyor. Tablet yaklaşık 600 gram ağırlığa sahip.

Xp-Pen Deco 03 Wireless ISM 2.4G Profesyonel Grafik Tablet

İhaleyi biraz büyüttüğümüz zaman ve daha profesyonel bir grafik tablet arıyorsak yine fiyat olarak profesyonel tabletler içerisinde en uygun seviyede bulabileceğimiz bir alternatif Xp-Pen’den geliyor. 8192 seviye kalem basınç hassasiyeti, yeni nesil bataryasız çalışabilen kalemi, kablosuz bağlantısı ve tepkime süresi ile ortalamanın üzerinde bir tablet arıyorsanız ve bu işi profesyonel olarak yapıyorsanız değerlendirebileceğiniz bir cihaz.

Wacom Intuos Pro Medium 

Listede yer alan en pahalı ürün Wacom Intuos Pro Medium. 2019 yılında tasarım ödülü alan bu model profesyonellerin en çok tercih ettiği tabletlerden bir tanesi. Doğal eğim tanıma özelliği, kesintisiz ve takılmadan çizim imkanı ile Wacom yine sektöründe öncü firmalardan biri olmaya devam ediyor.