Merhabalar, en iyi İzmir aktivitelerini sizin için bir araya getirdik. Bazıları klasikleşmiş bazıları da yepyeni bir deneyim sunan bu etkinlikleri mutlaka yapmalısınız. Sizin İzmir’deki favori etkinliğiniz nedir? Yorumlarda bizimle paylaşabilirisniz.

Kordon Keyfi

Bir gelenek ile başlayalım. İzmir’de çimlere oturup gün batımını izleyebileceğiniz ve dinlenebileceğiniz ücretsiz bir alan.

Üstelik yanınıza sevdiğiniz yiyecek ve içecekleri alarak arkadaşlarınızla giderseniz uzun süre vakit geçirebileceğiniz keyifli ve uygun fiyatlı bir aktivite haline geliyor.

Bublin

Eğer tatlıyla aranız iyiyse ve İzmir Bombası’na alternatif bir şeyler arıyorsanız Waffle iyi bir seçenek. Fakat bu bildiğiniz bir waffle değil. Farklı bir lezzet. İzmir’lilerin ilgisini çekmeyi başarmış farklı bir mekan.

Alavara

Alavara İzmir’in en popüler mekanlarından bir tanesi. Özellikle hazırladıkları makarna sosu ve uygun fiyatlı olması nedeniyle çok tercih ediliyor. Alavara’da yemeğinizi yedikten sonra Kordon’a geçip keyfinize bakabilrsiniz.

Bisiklet Turu

Son zamanlarda popülerliği en çok artan etkinliklerden bir tanesi. Şehri çevreleyen kesintisiz bisiklet yolu ile harika manzaralar eşliğinde İzmir’in keyfini çıkartabilirsiniz. Üstelik bir bisikletinizin olmasına bile gerek yok. 🙂 Sıklıkla bulunan Bisim istasyonlarından kiralayabiliyorsunuz.

Asansör ve Dario Moreno

En ikonik mekanlardan bir tanesi Tarihi Asansör’dür. Eşsiz bir manzaraya sahip olan Asansöre mutlaka gitmelisiniz fakat asıl etkinlik Asansörün altında. Dario Moreno sokağında birbirinden güzel ve uygun mekanlar var. Bir şeyler içip, güzel müzikler dinleyip, sohbet etmek istiyorsanız sizi mutlu edecek bir sokak.

Evet listemizin sonuna geldik, sizin İzmir içerisinde önerdiğiniz aktiviteler varsa yorumlarda bizimle paylaşın. 🙂