Merhabalar, en iyi Nikon fotoğraf makineleri öneri listemize hoş geldiniz. Bu listede tamamen profesyonellere yönelik kameraları bir araya getirdik. Nikon kamera konusunda köklü firmalardan biri. Giriş seviyesi, orta seviye ve profesyonel düzeyde cihazlar üretiyor. Bu defa üst segment cihazları göreceğiz.

Daha önce sizler için En İyi 5 DSLR Kamera listesi yayımlamıştık. Okumayanlar için o listeyi de önerebiliriz.

Nikon D6

Çok çeşitli kullanım alanlarında tercih edilen Nikon tarafının en kuvvetli kameralarından bir tanesi D6’dir. Özel etkinlik fotoğrafçıları, haber muhabirleri, spor etkinlikleri gibi bir çok alanda aktif olarak kullanılıyor. 105 otomatik odaklama noktası, dayanıklı gövdesi, iso başarımı konusunda istikrarlı ve profesyonellere özel tasarlanmış bir ürün.

Zorlu ışık koşulları ve aksiyonu yüksek hareketli sahneler için üst seviye bir netleme performansı sağlayan D6 bu işin zirvesinde olmak isteyenler için iyi bir alternatiftir.

Nikon D780

D780 Nikon’un amiral gemilerinden bir tanesi diyebiliriz. Güvenilir bir netleme sistemi ile gelen D780 dayanıklı yapısı ve zorlu şartlarda çalışabilmesi için özel tasarlanmış bir kamera. Full Frame yani tam kare sensörü ve kendi sınıfında yüksek performans değerleri ile Nikon tarafında güçlü bir makine arayanların tercihi olabilir.

Nikon D850

Nikon D850 bir çok kuruluş ve etkinlikte ödülleri toplayan kameralardan bir tanesi. 45,4 Megapixel çözünürlük sunan tam kare sensöre sahip D850 karanlık ortamlarda bile en küçük detayları yakalayabilmeniz için tasarlanmış üst seviye makinelerden bir tanesidir. Doğa, spor, portre, düğün, sokak fotoğrafçılığı gibi çeşitli alanlarda kullanılan D850 en sevilen dslr kameralardan bir tanesi.

Nikon D5

Bir başka amiral gemisi D5 karşınızda. Gücü hissetmek isteyen profesyoneller için özel bir yere sahip. Zorlu koşullara dayanıklı ve üst düzey bir performans arayanlar için en iyi alternatiflerden. 153 otomatik odaklama noktası hızlı çekim modunda arka arkaya 200 kareye kadar raw fotoğraf çekebilmesi ve dayanıklılığı ile çoğunluğun beğenisini kazanmayı başarıyor.

Nikon D750

Yüksek iso değerlerinde verimli sonuçlar vermesi full frame sensörü ve hareketli ekranı ile oldukça fazla tercih edilen bir Nikon modelidir. Dahili Wi-Fi bağlantısı saniyede 6,5 kareye çıkan fotoğraf performansı ile profesyoneller için uygun bir seçim olabilir.

Sizin için en iyi Nikon DSLR kamera hangisidir?