Merhabalar, en iyi Playstation oyunları listemize hoş geldiniz. Biliyorsunuz ki oyun konsollarının en büyük avantajı kendilerine özgü bazı oyun markalarını ellerinde bulundurmasıdır. Bu listede Sony firmasının yalnızca Playstation için ürettiği ve “exclusive” olarak lanse edilen yani Playstation kullanıcılarının oynayabileceği oyunları listeledik.

Playstation konsoluna sahip oyuncuların en çok oynadığı ve sevdiği oyunlar şöyle;

Uncharted

Uncharted ile Nathan’ın maceralarına tanık oluyoruz. Playstation 4 ile remaster olarak çıkan Uncharted oyunu ve Unchertad’ın son oyunu olan Uncharted 4 türkçe dublajı ile ülkemizdeki oyuncularıda hayli etkilemişti.

Bulmacaları, aksiyonu, harika grafikleri, senaryosu ile oyun dünyasının en çok konuşulan markalarından bir tanesi.

God of War

Çıktığı her oyunu ile oyuncuları heyecanlandırmayı başaran bir baş yapıt. Playstation 3 ve Playstation 4 döneminde en sevilen oyunlardan bir tanesi oldu. Özellikle son oyunu ile Kratos’un hikayesini beğenmemek mümkün değil.

Vuruş hissi, eşsiz hikayesi, tanrılara uzanan maceramız ve muhteşem grafik kalitesi ile Playstation tarafında en güçlü oyunlardan bir tanesi.

Horizon Zero Dawn

Playstation’ın en sevilen ve en çok oynanan bir başka açık dünya aksiyon oyunu Horizon Zero Dawn Türkiye’de de en sevilenler arasında. Grafik kalitesi, bir kadın kahramanı yönlendirdiğimiz harika hikayesi ile Horizon Zero Dawn en iyiler arasında.

Playstation 5’in duyurulduğu şu günlerde Horizon Zero Dawn’ın yeni oyunu da çok konuşuluyor.

Detroit: Become Human

Çıktığı dönemlerde Türkiye Youtube’da da sıkça gördüğümüz bir oyun. Şu sıralar Playstation’ın özel oyunu olmaktan çıkmasıyla konuşuluyor fakat oyuncuların çoğu bu oyunu Playstation 4 üzerinde oynayıp bitirdi. Yakında Steam üzerinden satışa sunulacağı ve bilgisayar üzerinden de oynanabileceği konuşuluyor.

Yaptığınız seçimler üzerine şekillenen hikayesi, iyi grafikleri, kendinizi bağdaştırabileceğiniz karakterleri ile bir android robotu yönettiğimiz Detroit: Become Human en sevilenler arasında.

The Last of Us 

The Last of Us Playstation’ın en kuvvetli oyunlarının başında geliyor. Geçtiğimiz günlerde The Last of Us Part II nin çıkmasıyla yeniden çokça konuşulmaya başlayan oyun insanlara konsol aldırabilecek bir yapıt olarak görülüyor.

Size daha önce bu yıl çıkmış ve 2020 de en çok konuşulan oyunları en iyi 5 oyun (2020) listesinde sunmuştuk. Okumayanlar için buraya bırakıyoruz.

Sizin de yalnızca Playstation’da oynanabilecek oyun önerileriniz varsa aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz.