Merhaba, en iyi reçeller listemize hoş geldin. Birbirinden lezzetli ve en iyi olmaya aday 5 farklı reçel çeşidini sizler için bir araya getirdik. Bunların dışında mutlaka denemelisiniz dediğiniz bir reçel varsa lütfen yorumlarda bizimle paylaşın. 🙂

Kozalak Reçeli

Farklı bir lezzet arayanlar için harika bir deneyim sunabilir. Özellikle solunum yolu hastalıklarına iyi geldiği söylenen Kozalak Reçeli alışılmışın dışında bir lezzet.

Karpuz Reçeli

Eğer çok ağır tatlıları sevmiyorsanız size Karpuz Reçeli’ni önerebiliriz. Hem hafif hem de lezzetli bir reçel çeşididir. Karpuz kabuğu kullanılarak yapılan Karpuz Reçeli’ni evde kolayca hazırlayabilirsiniz.

İncir Reçeli

Böyle bir listenin olmazsa olmazı İncir Reçeli. Oldukça popüler olan ve çok sevilen bir reçel çeşididir. Kan şekerini dengeleyen çıtır çıtır bir lezzet.

Ceviz Reçeli

Bir başka alışılmışın dışında lezzetle karşınızdayız. Ceviz Reçeli biraz daha zahmetli ve uğraştırıcı bir reçel çeşididir fakat farklı bir lezzet arayan herkese rahatlıkla tavsiye edebilirsiniz.

Süt Reçeli

Yapımı oldukça kolay ve son yıllarda popülerliği artan bir reçel çeşidi. Karamelli tadı ile hafif ve lezzetli. Ayrıca farklı tatlılarda kullanabileceğiniz bir reçel çeşidi.

Listede yer alamayan fakat benim favorim dediğiniz bir reçel çeşidi varsa sizi yorumlara bekliyoruz. 🙂