Merhabalar, en iyi valorant kahramanı listemize hoş geldin. oyuncuların yeni gözdesi Valorant’ta bir çok farklı yeteneklere sahip ajan mevcut. Hangi ajanla oynamak istediğinize siz karar veriyorsunuz. Bu listede size en çok tercih edilen ve iyi bulunan Valorant karakterlerini sıralayacağız.

Sizin favori Valorant ajanınız hangisi lütfen yorumlarda bizimle paylaşın.

Sova

En çok tercih edilen ajanlardan bir tanesidir. Öncü kategorisinde yer alır ve takım için düşmanın yerini belirlemede önemli bir role sahiptir. Sahip olduğu ok atma becerileri ile görüş oku atarak düşmenın yerini tespit edebilir. Şok oku atarak düşmanlara sersemletebiliyor, bunun yanı sıra duvarlardan geçebilen büük bir hasar veren ulti yeteneği ile de oldukça sevilen ajanlardan bir tanesi.

Sage

Sage takımların olmazsa olmazı. Çoğu zaman bu ajan takımınızı kurtarabiliyor. Sage bir sağlıkçı. İyileştirme yeteneği ile round içresinde hasar alan oyuncuları ve kendisini iyileştirebiliyor. Ayrıca ulti yeteneği ile ölen bir takım arkadaşını hayata geri getirebiliyor. Bu nedenle neredeyse bütün maçlarda sıklıkla bu ajan ile karşılaşabiliyoruz.

Cypher

Gözcü kelimesinin tam karşılığını hak ediyor. Cypher çoğunlukla maçlarda karşımıza çıkan bir ajan. Özel yetenekleri arasında istediği her yere güvenlik kameraları kurabilmek var. Bu sayede düşmanın nerede olduğunu kolaylık öğrenebiliyor. Ayrıca ulti yeteneği ile öldürdüğü bir düşmana şapkasını fırlatıp diğer hayatta kalan düşmanların yerini anında öğrenebiliyor.

Jett

Tam bir düellocu. Karşı karşıya kaldığınızda çok fazla şansınız yok. Çok seri hareket edebilme yeteneği ve kısa mesafede uçabilme yeteneği bir araya geldiğinde vurulması güç bir kahramana dönüşüyor. Ayrıca ulti yetneeği ile bir bıçak fırtınasıı yaratabilen karakter oldukça seviliyor.

Reyna 

Reyna en çok tercih edilen ajanlardan bir tanesi. Öldürdüğü düşmanların canını çalarak kendisini iyileştirebiliyor. Ulti yeteneği ile atış, doldurma hızı gibi özellikleri çok güçleniyor.

Sizin Valorant oyunundaki favori kahramanınız kim?