Merhabalar, en iyi yabancı diziler listesine hoş geldiniz. Bu listeyi hazırlarken dizi ve film değerlendirme sitelerinin verilerinden yararlandık. Karşımıza çok kaliteli onlarca dizi çıktı fakat biz en çok sevilen ve hakkında konuşulan 5 tanesini sizlere listelemek istedik.

Favori diziniz bu diziler arasında değilse lütfen yorumlar kısmından paylaşın. 🙂

Black Mirror

Her bölümü farklı bir hikaye anlatan ve teknoloji konusunda çok yaratıcı bir dünya sunan Black Mirror izleyenleri etkilemeyi başarmış. Her bölümü birbirinden bağımsız olduğu için bir diziye bağlanıp sürekli takip edecek zamanı olmayanlar için iyi bir seçenek. Arada açıp birer bölüm izleyip bu harika dizi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca Netflix ve Black Mirror yetkilileri geçtiğimiz günlerde ilginç bir reklam kampanyasına başladılar. 2020 yılının felaketlerle ve kötü haberlerle başlaması dizi ve film senaryolarını aratmadığı için “6.sezon gerçek dünyada yaşanıyor” başlığı ile reklam vermeye başladılar.

Black Mirror’ı hala izlemediyseniz bir şans vermelisiniz.

Breaking Bad

Breaking Bad hakkında en çok konuşulan dizilerden bir tanesi. Ülkemizde de benzerleri yapılmaya çalıştı fakat orijinal Breaking Bad hayranlarını etkileyemedi.

İlk başlarda naif, doğruları yapan, öğrencilerine örnek bir kimya öğretmenin zamanla bambaşka birine dönüşmesini gördüğümüz Breaking Bad çoğu insan için bir baş yapıt.

Game Of Thrones

Herkesin mutlaka bir şekilde duyduğu, çoğu kişinin de bütün bölümlerini kaçırmadan izlediği bir dizi. Taht oyunları kendinize yakın hissedeceğiniz bir çok karakteri size sunan ve amansız savaşların, fantastik bir dünyanın kapılarını aralayan iyi bir dizi.

Hakkında çok fazla bir şey yazmaya gerek yok sanırım. 🙂

Prison Break

En iyiler arasında hatta bazı okuyucularımız en iyi dizi zaten bu demiştir bile. İşlemediği bir suç için ceza evine giren abisini kurtarmaya çalışan bir kardeşin hikayesi.

Bu haksız durumun içerisine devletin de karıştığını gören Michael kusursuz bir plan yapar. Fakat planda kendi elinde olmayan bazı değişkenleri ikna etmek, onlarla maceraya atılmak ve her şeyi önceden düşündüğü gibi yapmak için çok savaş verir.

Dizi tarihinin en iyileri arasında yer alan Prison Break izleyiciye zekice hazırlanmış bir hikaye sunuyor.

Sherlock

Bir başka zekice hazırlanmış dizi. Zaten kitaplarından ve hikayelerden duymuş olabileceğiniz Sherlock Holmes’un ne kadar zeki bir dedektif olduğunu bilirsiniz.

Sherlock’u eski zamanlardan alıp modern dünyaya günümüze bırakırsanız ve olayları çözmesini isterseniz ne olur? İşte cevabı bu dizide.

Teknolojiyi, modern araçları kullanabilen bir Sherlock. Henüz izlemediyseniz kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Listeye alamadığımız çok fazla iyi olduğunu biliyoruz, daha sonraki listelerimizde hepsine yer vermeyi planlıyoruz. Bu listedeki her şeyi zaten izledim diyorsanız sizin için daha önce En İyi 5 Yabancı Film listesini önerebiliriz. Ayrıca favori dizinizi yorum kısmına yazarak sizden sonra listeyi okuyanlara ekstra seçenekler bırakabilirsiniz.