Merhabalar, en iyi yaz tatlıları listemize hoş geldiniz. Yaz aylarında en çok tüketilen ve sevilen tatlıları sizler için derledik. Bu listede mutlaka olmalı dediğiniz bir yaz tatlısı varsa yorumlar alanına bekliyoruz. 🙂

Çilekli Cheesecake

Bir çok insanın vazgeçilmezleri arasında yer alan Cheesecake lezzetli ve hafif bir tatlıdır. Özellikle yaz aylarında çok ağır tatlılar tercih edilmediği için Cheesecake iyi bir alternatiftir. Çilekli Cheesecake’i denemediyseniz ona bir şans vermelisiniz.

Sakızlı Muhallebi

Bu geleneksel lezzet aroması ile öne çıkıyor. Özellikle damla sakızı ile yapılan muhallebi, kokusu ve lezzeti ile tam bir yaz tatlısıdır.

Muzlu Puding

Evet, yalnızca yaz aylarında değil yaz kış tüketilen Muzlu Puding çok seviliyor. Pratik hazırlaması kolay ve uygun fiyatlı bir sütlü tatlı.

Kahveli Parfe

Hafif lezzetli ve serinletici bir tatlıdır. Özellikle yaz aylarında tüketilmesi daha keyif veren yiyeceklerden bir tanesi. Kahve aromasını seviyorsanız mutlaka denemelisiniz.

Tiramisu

Listemize girmeyi başaran bir başka tatlı Tiramisu. Yumuşak kıvamlı, lezzetli, kokusu ile farklı ve en çok tercih edilen tatlılardan bir tanesi.

Sizin vazgeçilmez yaz tatlınız hangisidir, bizimle paylaşırsanız çok seviniriz. 🙂