Merhaba, en iyi 5 yaz yemeği listesine hoş geldin. Senin için hazırlaması kolay, yazın en çok tercih edilen yemekleri bir araya getirdik. Tabi zevkler ve renkler tartışılamaz. Burada yer alan ve “en iyi” diye derlediğimiz yemekler anketlerde yer alan ve popüler olan cevaplara göre listelendi. Sen de favori yaz yemeğini yorum olarak bizimle paylaşabilirsin.

Yoğurtlu Börülce

Özellikle yaz aylarında çok tüketilen, mideyi yormayan hafif ve lezzetli bir yemektir. Ege bölgesinde ve çevresinde çok sık tüketilir. Yoğurt ve üzerine pul biberli veya salçalı yağ ile servis edilir.

Taze Fasulye

Yaz aylarında yapması en kolay ve pratik olan yemeklerden bir tanesi Taze Fasülye’dir. Besin değeri olarak oldukça sağlıklı bir yemektir ve çok tercih edilir.

Karnıyarık

Yaz aylarının vazgeçilmez yemeklerinden bir tanesi de Karnıyarık’tır lezzetli ve görsel olarak harika gözüken bu yaz yemeğine hayır demek kolay değildir. Oldukça sevilen bir yermektir.

Bamya

Evet listemizdeki en tartışmalı yemeklerden bir tanesi Bamya. Oldukça sağlıklı olması ve ekşi sevenler için vazgeçilmez bir yaz yemeği olması dışında mideyi yormayan güzel bir yemektir. Seveni kadar sevmeyeni de olan tartışmalı fakat en iyiler listesine girmeye hak kazanan Bamya.

Kabak Sıyırma

Kabak Sıyırma hafif sağlıklı ve kolay hazırlanabilen bir yemektir. Bütçe dostu olması ve lezzetiyle tercih ediliyor.

Lütfen favori yaz yemeğinizi aşağıdan yorum olarak bizimle paylaşın. 🙂