Merhaba, en iyi yerli şarap listesine hoş geldiniz. Kullanıcı deneyimlerine ve ürünün popülerliğine göre bir liste hazırladık. Sizin için en iyi yerli şarap listede yoksa lütfen yorumlar alanından bizimle paylaşın.

Doluca Kav Boğazkere Öküzgözü 2017 (Kırmızı)

Damakta akıcı bir kırmızı şarap. Diyarbakır ve Elazığ bölgesi üzümlerinden üretiliyor ve 12 ay meşe fıçılarda dinlendiriliyor. Alkol derecesi 14,5.

Mürdüm eriği ve kızılcık gibi kuru meyvemsi ve baharatımsı tonlara sahip. Baharatlı kırmızı et yemekleri ve az acılı kebaplarla muhteşem uyum sağlıyor.

Diren Collection Kalecik Karası 2017 (Kırmızı)

Yüzde 90 Kalecik Karası, yüzde 10 da Syrah üzümlerinden hazırlanıyor. Sommelier Wine Awards’tan altın madalya ödülü almış. Alkol derecesi 12,5.

Meyvemsi ve çiçeksi notalara sahip yumuşak, akıcı ve rahat içimli bir kırmızı. Kırmızı et, kümes hayvanları ve balıklarla eşleşmeli.

Kavaklıdere Pendore Öküzgözü 2016 (Kırmızı)

Dokuz ay meşe fıçılarda dinlendirilmiş ve kısıtlı filtrasyon uygulanmış bir kırmızı. Alkol derecesi  13,9.

Burun ve damakta böğürtlen ve karadut çağrışımlı, siyah meyve notalarına baharatlı dokunuşlar eşlik ediyor. Gövdeli ve yoğun bir şarap. Soslu et yemekleriyle eşleşmeli.

Kavaklıdere Cotes d’Avanos Narince 2018 (Beyaz)

Kapadokya’nın volkanik topraklarından mineralitesi yüksek bir beyaz. Fransız meşe fıçılarında mayalandırılmış ve dokuz ay dinlendirilmiş. Alkol derecesi 13,8.

Elma ve armut gibi beyaz meyve tonlarına nektarin ve narenciye notaları eşlik ediyor. Dolgun yapılı ve güçlü bir şarap. Kabuklu deniz ürünleri, tereyağlı ya da krema soslu balıklar ve organik kümes hayvanlarıyla harika uyum sağlıyor.

Doluca Signium Beyaz 2017 (Beyaz)

Damakta zarafeti  ve dolgun yapısıyla dikkat çekiyor. Viognier, Narince ve Chardonnay üzümlerinden hazırlanmış, yedi ay meşe fıçılarda dinlendirilmiş. Alkol derecesi 13,5.

Misket limonu, Greyfurt, beyaz meyve ve egzotik meyve aromaları hakim. Yağlı ve kaygan dokulu; aynı zamanda canlı bir beyaz şaraptır.  Asya mutfakları, sushi, çiğ balıklar ve çiğ deniz ürünleriyle denenmeli.