Merhabalar, en iyi animeler tavsiye listesine hoş geldiniz. Bu listede izleyicilerin çoğunu memnun eden ve çok konuşulan animeleri derledik. Anime kültürü son yıllarda çevrimiçi yayın platformlarının da etkisiyle epey ilgi görmeye başladı. Eğer hiç anime izlemediyseniz ve anime dizilere soğuk bakıyorsanız aşağıdaki animelere bir şans vermenizi öneriyoruz. Belki fikirlerinizi değiştirebilirler.

One Piece

Animeler ilgi alanınıza giriyorsa One Piece‘in ismini büyük ihtimalle duymuşsunuzdur. En iyi anime serilerinin başında yer alan projelerden biri bu dizidir. Luffy’nin hayallerine ulaşabilmesi ve korsan olma ümidi ile Grand Line’a uzanan yolculuğunu izlediğimiz anime sizi etkileyecek unsurlarla dolu. One Piece izleyicileri tatmin eden bir hikayeye ve işleyişe sahip. Anime izlemeye bu dizi ile başlayabilirsiniz.

Samurai Champloo

Samurai Champoo eski bir anime olmasına rağmen hala günümüzde keyif veren bir hikaye, anlatım dili ve çok iyi aksiyon sahnelerine sahip olan bir seri. Anime dünyasının ara sayfalarında kalmış başarılı bir anime dizisi. Otoriter değerlendirme sitelerinde ciddi puanlar alan ve oldukça beğenilen Samurai Champoo’ya bir şans vermelisiniz.

Cowboy Bebop

Geleceği konu alan harika bir anime serisi asıl ismiyle Kauboi bibappu birçok öneri listesinde görebileceğiniz bir anime. Biz de listemize eklemeden yapamadık. En iyi animeler arasında gösterilen Cowboy Bebop müzik kullanımı yönüyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Kaliteli bir anime arayanlar için biçilmiş kaftan. 🙂

Tokyo Ghoul

Bir kafede Rize isimli bir kızla tanışan Kaneki’nin hikayesi ilginç bir hal alıyor. Etkileyici bir anime serisi olan Tokyo Ghoul, insan eti ile beslenen bir yaratık olan Rize’nin Kaneki’ye saldırmasıyla başlıyor. Rize Tam Kaneki’yi öldürecekken bir kaza sonucu ölüyor. Hasteneye kaldırılan Kaneki’ye ise Rize’nin organları veriliyor ve Kaneki yarı insan yarı yaratık olarak hikayesine başlıyor.

 

Death Note

 

Sinema filmi olarak da gördüğümüz Ölüm Defteri en çok sevilen animelerden bir tanesidir. Önce manga olarak yayın hayatına başlayan Death Note daha sonra anime ve sinema filmi olarak karşımıza çıktı. Etkileyci bir hikaye arıyorsanız listemizin son üyesi Death Note’u öneriyoruz.

Ayrıca yetişkinler için en iyi animsayon dizileri lilstemizi inceleyebilirsiniz.