Merhabalar, en iyi kişisel gelişim kitabı listemize hoş geldin. İnsanlar bazen bu kategorideki kitapları bir çıkış yolu, bir üst basamağa tırmanmak için bir araç ve kendine daha fazla değer katmak için birer kaynak olarak görürler. Tabi son zamanlarda sosyal medyada yüksek takipçisi olan kişilerin hiçbir bilgi birikimi olmadan yayımlattığı kitaplarda çoğaldı. Fakat biz onlara değil en iyilerine odaklanalım. İşte takipçilerimizden gelen ve internet dünyasında kendinden sıkça söz ettiren en iyi kişisel gelişim kitapları listemiz şu şekilde.

 

Kendine İyi Davran Güzel İnsan

Beyhan Budak ismini birçok okuyucumuz zaten duymuştur. Şu sıralar Youtube üzerinden de harika yayınlar yapan Beyhan Budak’ın Kendine İyi Davran Güzel İnsan kitabı en sevilen kişisel gelişim kitaplarından biri olarak görülüyor. “Kendiniz için bi  şeyler yapma zamanınız gelmiş” Ciddi satış rakamlarına ulaşan ve güzel yorumlar alan bu kitabı tavsiye ediyoruz.

Bensiz Biz Olmaz

Serhat Yabancı’nın kaleminden Bensiz Biz Olmaz ilişkiler üzerine yazılmış harika bir kaynak. Evlilik, flört, ikili ilişkiler üzerine sorulmuş onlarca soruya bu kitapla cevap veren Serhat Yabancı okurları tarafından tam not almayı başarıyor.

 

Bir Ömür Nasıl Yaşanır

Evet bir kişisel gelişim listesinde görmeyi hiç beklemediğiniz bir yazar. Aslında bu kitap bir çok kategoride en iyi olmayı hak eden cinsten. İlber Ortaylı’yı tarih bilgisi, eğitimi ve televizyon programları ile zaten tanıyoruz. Bu sefer İlber Hoca hayatta doğru seçimler yapabilmemiz için bizlere önerilerde bulunduğu Bir Ömür Nasıl Yaşanır? isimli kitabı armağan etmiş. Kesinlikle okunması gereken bir eser.

 

Hayır Diyebilme Sanatı

 

“Özgürlük” toplumsal baskılardan tutun da kadere kadar bir çok bağlamda bu kavramı inceleyen ve sizi düşünmeye iten bir eser. Hayır Diyebilme Sanatı kitaplığınızda bulunması gereken bir kılavuz kitap olabilir. İnsanlar nasıl Hayır diyerek sınırlarını belirleyebilir işte size cevabı bu kitapta.

 

Duygusal Zeka

Kendi iç dünyanıza harika bir yolculuğa hazır mısınız? Bilinçaltınızı yeniden şekillendirmenin teknikleri ve kendinizi daha iyi hissetmeniz için kontrol edebileceğiniz şeylerin bir kopyasını gösteriyor. Kişisel Gelişim kategorisinde en çok satanlar arasında birinci sıraya yerleşmeyi başaran Duygusal Zeka’yı henüz okumadıysanız kesinlikle tavsiye ediyoruz.