Merhabalar, Netflix ülkemizde yatırımlara devam ediyor. Ülkemizde en çok kullanılan dijital yayın araçlarından birisi olan Netflix daha önce Türkiye’de birçok dizinin yapımcılığını üstlendi. İzleyiciler tarafından en çok beğeni alan filmileri sırasıyla sizin için listeledik. En iyi Türk Netflix dizileri listesi ile sizi baş başa bırakalım.

Atiye

Atiye bu platformdaki en sevilen dizilerin başında geliyor. Daha önceki deneyimlerini ve izleyicilerin eleştirilerini de dikkate almış olmalılar ki Atiye’de gerçekten iyi bir iş çıkartmışlar. Oyunculuk konusunda birtakım eleştirilere maruz kalsa da en sevilen ve en iyi Netflix dizilerinden biri olmayı başaran Atiye tıpkı Hakan Muhafız gibi fantastik bir dizi. Senaryosunu Jason George, Nuran Evren Şit ve  Fatih Ünal yazıyor.

Başrollerinde Mehmet Günsür ve Beren Saat’in oynadığı Atiye en başarılı Netflix yapımı türk dizisi olmaya aday.

 

Aşk 101

Çıkışıyla çok konuşulmaya başlayan bir yapım. Nostaljik bir aşk hikayesi, İstanbul’un tarihi sokaklarında geçmişe giderken sıcak ve hareketli bir dizi gençlik hatasına şahit oluyoruz. Aşk 101 Netflix yapımlarının arasında bir başka sevilen dizilerden biri olmayı başarıyor. 8 Bölümden oluşan Aşk 101’i izlemediyseniz ve bu tarz gençlik dizilerine ilgiliniz varsa izlemenizi öneriyoruz.

 

Hakan: Muhafız

İlk heyecanımız Netflix’in Türkiye de hazırladığı ilk proje olan Muhafız çok fazla kişi tarafından izlendi. İzleyicilerin hatırı sayılır çoğunluğu ise Hakan: Muhafız’ı eleştirmeden geçmedi. Özellikle ilk sezonunun daha iyi olduğu söylenen Hakan: Muhafız yine de en çok izlenen ve beğenilen Netflix yapımlarından bir tanesi oldu. Siz Hakan: Muhafız ile ilgili neler düşünüyorsunuz yorum kısmında bize yazın. 🙂

 

Rise of Empires: Ottoman

Harika bir belgesel dizi. Popüler bilim insanı Celal Şengör ve Emrah Safa Gürkan’ın danışmanlığında hazırlanın Emre Şahin’in yönettiği belgesel çok fazla insan tarafından beğeni topladı. Kaliteli bir görüntü tekniği, anlatım tekniği ve belgeler sunan dizi en iyi Netflix Belgeselleri listemize de girmeyi başardı.  İstanbul’un Fethini ve Fatih Sultan Mehmet’i yakından tanımak, izlemek isteyenler için harika bir kaynak ve başyapıt niteliği taşıyor.

50 Metrekare

Pek yakında Netflix’te yayınlanacak olan yeni Türk dizisi 50 Metrekare heyecanla bekleniyor. En iyi listemize ilk defa henüz yayınlanmamış bir projeyi eklememizin sebebi. Deneyimli kadrosu Burak Aksak ve Selçuk Aydemir’in yönetmenliği olsa gerek. Son zamanlarda en iyi dizilerden birisi arasına gireceğine inanan çok sayıda hayranı buluyor. Pek yakında 50 Metrekare dizisini izleyebileceğiz. Kullanıcı yorumları ve sizlerin dönüşlerine göre belki de bu listenin son maddesi değişecektir.

50 Metrekare ne zaman yayınlanacak, yayın tarihi nedir? 

Henüz kesinleşen bir bilgi yok fakat 2020 yılı bitmeden izleyebileceğimiz söyleniyor.

Bu listedeki dizileri izlediyseniz ve alternatif listeler arıyorsanız sizi En İyi 5 Amazon Prime Dizisi listemize bekliyoruz.